Шкідлива дія нікотину

Шкідлива дія нікотину

  • Переглядів: 92

В Україні від хвороб, пов’язаних з тютюнопалінням, щороку помирає близько 120 тисяч осіб, зокрема –  50 % цих смертей спричинені через проблеми в серцево – судинній системі, 30% через онкопатологію, близько 20% – через хронічні захворювання дихальної системи. . Щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей в усьому світі. Понад 6 мільйонів із них – це курці або колишні курці, а 890 тисяч - люди, які є пасивними курцями. Досліджений факт – що в курців в 5 разів частіше виникає інфаркт міокарда, в 4 рази частіше інсульт, в 16 разів частіше захворювання судин ніг.

Чисте повітря в приміщеннях – запорука здоров’я!

Чисте повітря в приміщеннях – запорука здоров’я!

  • Переглядів: 110

Ми намагаємося їсти здорову їжу, пити чисту воду, але як часто ми замислюємося над тим, наскільки «здоровим» є повітря, яким ми дихаємо? Адже здорова доросла людина в добу може випивати до 2-3  літрів води, а вдихати повітря в 15 разів більше – до 33 м³. Яку ж небезпеку несе забруднення повітря в приміщенні? Це відчуття головного болю, постійної втоми, неможливість сконцентруватися, дискомфорт в дихальних шляхах, кашель, нежить, посилювання алергії, астматичні напади та інші подібні симптоми.

Скільки води в  організмі людини? Основні показники безпеки

Скільки води в організмі людини? Основні показники безпеки

  • Переглядів: 1899

 Вже довший час над Україною стоїть суха, спекотна погода.  Ці спекотні дні вносять корективу в наш питний режим, потреба організму  у воді різко зростає.  Так для чого нам потрібна вода?  Людина без води може прожити не більше 5-6 діб. Це так зване фізіологічне значення води. Організм дорослої людини складається в середньому на 65 % з води. З віком її кількість зменшується. Так, зародок людини містить 97 % води, організм новонароджених - 77 %, у 50 річному віці кількість води в організмі складає лише 60 %.

5 правил до безпечного харчування

5 правил до безпечного харчування

  • Переглядів: 92

Гострі кишкові інфекції – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай, гострі кишкові інфекції, викликані бактеріями чи вірусами, потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою.

Запрошуємо жителів громади подбати про своє здоров’я

Запрошуємо жителів громади подбати про своє здоров’я

  • Переглядів: 131

Рогатинський відділ інформує про те, що 29  серпня   2023 року о 1000    в Галицькій громаді (м.Галич, у центрі міста, біля магазину «Рукавичка»), відбудеться  акція «День здоров’я»,  яка  ініційована  ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» генеральним директором головним державним санітарним лікарем Івано- Франківської області Русланом Савчуком.

Перевага козячого молока над коров'ячим

Перевага козячого молока над коров'ячим

  • Переглядів: 113

Останнім часом козяче молоко стрімко набирає популярність завдяки  його властивостям. Воно корисне для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, підвищення рівня гемоглобіну, а також профілактики втрати зору. Крім того, козяче молоко має бактерицидні властивості, що дозволяє йому не тільки зберігатися значно довше коров'ячого, а й надавати знезаражувальну дію на організм.

Токсичні полімери

Токсичні полімери

  • Переглядів: 79

Останнім часом житло, офіси, громадські приміщення буквально заповнили матеріали й вироби, виготовлені з синтетичних полімерів. Вони присутні в усьому: у меблях, будівельних оздоблювальних і конструкційних матеріалах, освітлювальних приладах, посуді тощо.

Як не допустити спалах кору та що таке «catch-up кампанія»

Як не допустити спалах кору та що таке «catch-up кампанія»

  • Переглядів: 340

З метою недопущення ускладнення епідситуації й виникнення спалаху кору, в Україні триває catch-up кампанія з вакцинації проти кору, паротиту та краснухи (вакцина КПК) усіх невакцинованих дітей . Планову вакцинацію проводять у віці 12 міс. (перша доза) та у 6 років – ревакцинацію (друга доза). Після вакцинального комплексу формується стійкий пожиттєвий імунітет.

ВЧАСНО ПРОВЕДЕНІ САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ – БЕЗПЕКА ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВʼЯ ЛЮДИНИ

ВЧАСНО ПРОВЕДЕНІ САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ – БЕЗПЕКА ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВʼЯ ЛЮДИНИ

  • Переглядів: 98

Війна вплинула на всі сфери нашого життя. Зміни стосуються всього: звичного порядку речей, організації побуту, планування майбутнього, але ми повинні цінувати життя і берегти своє здоров'я та здоров'я своїх близьких. Вживати достатню кількість води, корисну їжу, дихати чистим повітрям. Для того щоб убезпечити себе і своїх рідних від неякісної питної води, харчових продуктів, знати який стан атмосферного повітря навколо нас, який мікроклімат нас оточує на робочих місцях, тощо, Ви можете замовити відповідні дослідження в санітарно-гігієнічній лабораторії нашого відділу.

Як вберегтися від картопляної хвороби

Як вберегтися від картопляної хвороби

  • Переглядів: 265

Картопляна хвороба хліба,  як ще її називають «тягуча»  —поширене  захворювання хліба, викликане   спорами картопляної  палички.  Цю паличку, зерно, під час збору врожаю може підхопити через ґрунт, повітря та інші рослини. А від зараженого зерна інфікується борошно. Спори гинуть тільки при температурі 130 °С. Найбільшого розвитку ці мікроорганізми досягають при 35 — 40 °С. Хвороба проявляється після 10 год зберігання при температурі 30-40 °С. Тому хвороба найчастіше проявляється в літній період. .

Гід державних послуг. Банер