Шкідлива дія нікотину

• Переглядів: 43

В Україні від хвороб, пов’язаних з тютюнопалінням, щороку помирає близько 120 тисяч осіб, зокрема –  50 % цих смертей спричинені через проблеми в серцево – судинній системі, 30% через онкопатологію, близько 20% – через хронічні захворювання дихальної системи. . Щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей в усьому світі. Понад 6 мільйонів із них – це курці або колишні курці, а 890 тисяч - люди, які є пасивними курцями. Досліджений факт – що в курців в 5 разів частіше виникає інфаркт міокарда, в 4 рази частіше інсульт, в 16 разів частіше захворювання судин ніг.

Чисте повітря в приміщеннях – запорука здоров’я!

• Переглядів: 56

Ми намагаємося їсти здорову їжу, пити чисту воду, але як часто ми замислюємося над тим, наскільки «здоровим» є повітря, яким ми дихаємо? Адже здорова доросла людина в добу може випивати до 2-3  літрів води, а вдихати повітря в 15 разів більше – до 33 м³. Яку ж небезпеку несе забруднення повітря в приміщенні? Це відчуття головного болю, постійної втоми, неможливість сконцентруватися, дискомфорт в дихальних шляхах, кашель, нежить, посилювання алергії, астматичні напади та інші подібні симптоми.

Скільки води в  організмі людини? Основні показники безпеки

Скільки води в організмі людини? Основні показники безпеки

• Переглядів: 411

Вже довший час над Україною стоїть суха, спекотна погода.  Ці спекотні дні вносять корективу в наш питний режим, потреба організму  у воді різко зростає.  Так для чого нам потрібна вода?  Людина без води може прожити не більше 5-6 діб. Це так зване фізіологічне значення води. Організм дорослої людини складається в середньому на 65 % з води. З віком її кількість зменшується. Так, зародок людини містить 97 % води, організм новонароджених - 77 %, у 50 річному віці кількість води в організмі складає лише 60 %.

5 правил до безпечного харчування

• Переглядів: 46

Гострі кишкові інфекції – одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай, гострі кишкові інфекції, викликані бактеріями чи вірусами, потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою.

Запрошуємо жителів громади подбати про своє здоров’я

• Переглядів: 90

Рогатинський відділ інформує про те, що 29  серпня   2023 року о 1000    в Галицькій громаді (м.Галич, у центрі міста, біля магазину «Рукавичка»), відбудеться  акція «День здоров’я»,  яка  ініційована  ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» генеральним директором головним державним санітарним лікарем Івано- Франківської області Русланом Савчуком.

Перевага козячого молока над коров'ячим

• Переглядів: 66

Останнім часом козяче молоко стрімко набирає популярність завдяки  його властивостям. Воно корисне для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, підвищення рівня гемоглобіну, а також профілактики втрати зору. Крім того, козяче молоко має бактерицидні властивості, що дозволяє йому не тільки зберігатися значно довше коров'ячого, а й надавати знезаражувальну дію на організм.

Токсичні полімери

• Переглядів: 33

Останнім часом житло, офіси, громадські приміщення буквально заповнили матеріали й вироби, виготовлені з синтетичних полімерів. Вони присутні в усьому: у меблях, будівельних оздоблювальних і конструкційних матеріалах, освітлювальних приладах, посуді тощо.

Як не допустити спалах кору та що таке «catch-up кампанія»

• Переглядів: 245

З метою недопущення ускладнення епідситуації й виникнення спалаху кору, в Україні триває catch-up кампанія з вакцинації проти кору, паротиту та краснухи (вакцина КПК) усіх невакцинованих дітей . Планову вакцинацію проводять у віці 12 міс. (перша доза) та у 6 років – ревакцинацію (друга доза). Після вакцинального комплексу формується стійкий пожиттєвий імунітет.

ВЧАСНО ПРОВЕДЕНІ САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ – БЕЗПЕКА ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВʼЯ ЛЮДИНИ

• Переглядів: 59

Війна вплинула на всі сфери нашого життя. Зміни стосуються всього: звичного порядку речей, організації побуту, планування майбутнього, але ми повинні цінувати життя і берегти своє здоров'я та здоров'я своїх близьких. Вживати достатню кількість води, корисну їжу, дихати чистим повітрям. Для того щоб убезпечити себе і своїх рідних від неякісної питної води, харчових продуктів, знати який стан атмосферного повітря навколо нас, який мікроклімат нас оточує на робочих місцях, тощо, Ви можете замовити відповідні дослідження в санітарно-гігієнічній лабораторії нашого відділу.

Як вберегтися від картопляної хвороби

• Переглядів: 64

Картопляна хвороба хліба,  як ще її називають «тягуча»  —поширене  захворювання хліба, викликане   спорами картопляної  палички.  Цю паличку, зерно, під час збору врожаю може підхопити через ґрунт, повітря та інші рослини. А від зараженого зерна інфікується борошно. Спори гинуть тільки при температурі 130 °С. Найбільшого розвитку ці мікроорганізми досягають при 35 — 40 °С. Хвороба проявляється після 10 год зберігання при температурі 30-40 °С. Тому хвороба найчастіше проявляється в літній період. .