Галичина Могила

В давньому літописі, який описує складні політичні події ХІІІ століття, цей курган називається «Галичиною Могилою». Михайло Грушевський вважав, що в Галичиній могилі міг бути похований засновник Галича, а перша згадка про місце пов'язана з боротьбою галицьких бояр і міського населення проти угрів 1206 року.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці

Церква Успіння Богородиці — сьогоднішня домінанта архітектурного ансамблю в Крилосі, зведена протягом 1584 — 1586 років, як єпископська катедра. Цей статус вона зберегла і до сьогодні.

Під час страшного турецько-татарського нападу у 1676 році храм було пограбовано, а більшість мешканців Крилоса вбито або взято в полон. Протягом 1699 — 1702 років церкву відбудували в стилі ренесанс. Крім того, владика Йосиф Шумлянський не тільки реставрував церкву, й збудував навколо неї оборонні укріплення, звів цегляні стіни, кутові вежі та в'їзну браму.

Фундамент Успенського собору

В центрі дитинця давньоруського Галича знаходився Успенський собор, який було побудовано у другій половині XII ст. в період князювання Ярослава Осмомисла. Це був один з найвеличніших храмів середньовічної Європи, за своїми масштабами в Київській Русі він поступався лише Софії Київській, від якої він був нижчим всього на 1,5 метра, і Десятинній церкви в Києві. Його розміри становили 35,5 х 37,5 метрів.

До наших днів дійшли лише фундаменти Успенського собору, які у 1936 році відкрив археолог Я. Пастернак. Наступного року в притворі храму був винайдений кам'яних саркофаг з рештками, ймовірно, князя Ярослава Осмомисла — засновника храму.

У XV ст. в південно-західному куту фундаментів Успенського собору збудовано каплицю Святого Василія, яка дійшла до наших днів.

Галицький замок або Старостинський замок 

Руїни замку розташовані на високому пагорбі Галич гори на правому березі річки Дністер над містом — в минулому служив фортифікаційною спорудою оборонного значення.

Пам’ятник королю Данилу Галицькому

У головний день святкування 1100-літнього ювілею Галича, 22 вересня 1998 року, на центральній площі міста Галича, неподалік церкви Різдва Христового, було відкрито пам’ятник королю Данилу Галицькому.

Авторами пам’ятника є львівські митці – скульптор О. Пилєв та архітектор О. Чамара. Композиція пам’ятника складається з гранітного постамента загальною висотою 3,5 м, на якому встановлена бронзова статуя вершника висотою 4,2 м.

 

Церква Різдва Христового  

Цінна пам’ятка архітектури пізнього Середньовіччя і одна з найдавніших церков Галичини. Найвірогідніше, що мурована церква Різдва Христового збудована у ХІV ст.