Пірус Артур Миколайович

Пірус Артур Миколайович

( 10.08.1992 - 27.03.2023)

Народився Пірус Артур Миколайович 10 серпня 1982 року в м. Галичі.

З 1999р по 2008 рік навчався в Галицькій ЗОШ І-ІІ ст. №1.

У 2008 вступив до Івано-Франківського політехнічного ліцею, який закінчив в 2012. Уже в той час активно займався громадською діяльністю та виховною роботою молоді в рідному місті Галичі.

Родичі, друзі та знайомі знали Артура, як щиру,справедливу,принципову та мужню людину.

«З людьми і для людей»  – таким було життєве кредо юнака.

Артур був активним учасником революції Гідності, йшов на штурм українського дому. Разом з побратимами брав участь у боях на вулиці Грушевського.

Влітку 2014 року в складі батальйону «Азов» добровольцем пішов воювати на схід України. Після служби захищав права та інтереси учасників бойових дій і їхніх сімей, допомагав їм адаптуватися до цивільного життя.

Був правознавцем, громадським діячем, головою Галицького районного об’єднання воїнів АТО, членом Всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича –Тараса Чупринки та ГО Галицьке районне братство воїнів УПА, депутатом Галицької міської ради від Української Галицької партії.

Артур Пірус ініціював відродження в межах якого відновлював занедбані та знищені могили учасників національної визвольної боротьби за Україну. Долучався до експедиції, під час яких шукали поховання закатованих жертв комуністичного режиму.  Займався оцифруванням похованих воїнів ОУН-УПА з їхнім подальшим каталогуванням.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну не вагаючись продовжив службу в Національній гвардії.

27 березня 2023 року загинув у бою з окупантами у напрямку Кремінної Луганської області.

Низький уклін і Вічна слава нашому Захиснику!

Інші наші герої

Всі наші герої