Торгівля людьми-сучасні прояви рабства

  • 221

В рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми (30 липня) в Галицькій територіальній громаді відділом соціальних послуг проведено комплекс заходів з метою профілактики, недопущення, запобігання торгівлі людьми, підвищення обізнаності громадян щодо проблеми торгівлі людьми.

31 липня 2023 року за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Вікторії Дебенко в міській раді відбувся круглий стіл на тему: «Запобігання торгівлі людьми в умовах воєнного стану».

Учасники заходу - працівники структурних підрозділів міської ради та установи,  які безпосередньо дотичні до цієї тематики: відділ соціальних послуг, відділ освіти, служба у справах дітей, Галицьке бюро правової допомоги, відділ соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю Галицького відділення №2 управління соціального захисту населення Івано-Франківської РДА обговорили проблеми торгівлі людьми, алгоритм законодавчих та інституційних механізмів взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в громаді.

Впродовж двох тижнів працівниками відділу соціальних послуг та фахівців із соціальної роботи Галицького територіального центру надання соціальних послуг проводились бесіди із внутрішньо переміщеними особами та сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах, щодо запобігання потрапляння в ситуації примусу, викрадення та шахрайства.

01 серпня 2023 року доступно та наочно розповіли про протидію торгівлі людьми, булінг та безпечний інтернет працівники відділу соціальних послуг, Галицького територіального центру надання соціальних послуг  та Галицького бюро правової допомоги дітям ліцею ім.А.Могильницького, які перебувають в літньому клубі відпочинку для дітей «Ми вдома – ми в УКРАЇНІ».

Метою правопросвітницького заходу під назвою «Як не стати жертвою торгівлі людьми»  є усвідомлення учнями актуальності запобігання та протидії торгівлі людьми, а також проявам домашнього насильства, булінгу, здатності протидіяти дискримінації за будь-якими ознаками насильницької поведінки та  почуття небайдужості до постраждалих осіб, інформують, куди можна звернутися, коли порушуються права дітей.

Учасникам заходів роздані інформаційні пам’ятки та буклети  «Захисти себе від торгівлі людьми», «Твої правила безпеки», «Якщо Ви постраждали від сексуальної експлуатації або дізналися про таку ситуацію – звернися за допомогою!», «Рятуєшся від війни? Шукаєш транспорт житло роботу  переконайся що все безпечно» «Тобою скористалися. Не бійся. Дзвони», «Як не потрапити у ситуацію торгівлі людьми під час перетину кордону»,  «Обережно! Незнайомець!».

Досягти безпечного середовища в громаді можна завдяки виваженому управлінню та здійсненню системної роботи: вжиття профілактичних заходів серед населення, особливо з особами, які формують соціальні групи ризику, підняття статусу особистості в демократичному суспільстві та формування чіткої політики «позитивних дій». Кожна інституція громадянського суспільства в сучасних умовах повинна попередити, роз’яснити, зупинити і, головне – направити в правильне русло, щоб жодна людина не стала жертвою торгівлі людьми.

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису