Галич отримав подарунок до свого 1125-річчя

28 липня 2023 року в картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбулася презентація монографії докторки філософії Надії Руско «Духовні осередки Галицького краю: релігієзнавчо-культурологічні аспекти».

У монографій розкрито роль і значення галицьких релігійних центрів  у збереженні національної, релігійної, культурної ідентичності галичан, а також їх вплив на розвиток християнських вірувань, світогляду та системи цінностей. Розглянуто роль чудотворних ікон та молитов у зціленні від хвороб та оздоровленні. Проаналізовано сучасні релігійні центри Єзупіль та Маріямпіль, які можуть бути місцями паломництва нашого краю.

На захід, який був присвячений 1125-річчю Галича, завітали керівники громади, представники громадськості та Національного заповідника «Давній Галич», науковці та колеги авторки.

Надія Руско розповіла про історію написання монографії та ознайомила усіх запрошених зі своєю науковою працею.

Присутній на заході міський голова Олег Кантор подякував авторці за цю знакову для Галича книгу та популяризацію нашого міста, звідки беруть витоки української державності.