Особливості перетину кордону опікуном дитини. Перелік необхідних документів

  • 374

Найбільша кількість звернень на сьогоднійній час стосується перетину кордону, соціальних виплат тощо.

 

  Які документи потрібно мати на руках опікуну дитини при перетині кордону? 

 

Можливі кілька ситуацій перетину кордону опікунами, тому розглянемо кожну ситуацію окремо.

1. Перетин кордону опікунами малолітньої дитини (або піклувальника неповнолітньої дитини), яка не має інвалідності.

Згідно Правил у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону (далі - Правила), крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Згідно Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.

 Для перетину кордону України у воєнний час опікуном дитини яка не є інвалідом для її супроводу необхідно мати оригінал або нотаріально засвідчену копію рішення про призначення супроводжуючої особи опікуном (піклувальником) органу опіки і піклування або суду, а також письмове погодження органу опіки і піклування на виїзд із зазначенням держави остаточного перебування дітей.

 

2. Перетин кордону опікунами дитини, що має інвалідність.

 

 Для перетину кордону України у воєнний час опікуном дитини з інвалідністю для її супроводу окрім оригіналу або нотаріально засвідченої копії рішення про призначення супроводжуючої особи опікуном органу опіки і піклування або суду, а також письмового погодження органу опіки і піклування на виїзд із зазначенням держави остаточного перебування дітей необхідно мати один з документів який підтверджує інвалідність дитини:

 посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, в якому зазначено статус “дитина з інвалідністю”;

 довідка про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради (незалежно від того, кого призначено отримувачем допомоги)

 або довідка індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, виданої лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я;

 медичного висновку про дитину з інвалідністю до 18 років (їх нотаріально засвідчених копій).

 

Зверніть Увагу! Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які супроводжували осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 Правил, для виїзду за межі України, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення в Україну осіб, яких вони супроводжували.