Розроблено зразки Договорів про волонтерську діяльність

  • 65

Національна соціальна сервісна служба спільно з Центр демократії та верховенства права розробили зразки договорів, які стосуються провадження волонтерської діяльності. Перший стосується укладання договору між волонтером та організацією, яка залучає волонтерів до своєї діяльності (http://surl.li/ihhmm), інший - між організацією, що залучає волонтерів, та органом державної влади або місцевим самоврядуванням (http://surl.li/ihhms).  

Ці зразки договорів були розроблені з метою спрощення комунікації та сприяння співпраці в рамках проєкту "Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України". Цей проєкт реалізується Isar Ednannia у консорціумі з Ukrainian Center for Independent Political Research та Центром демократії та верховенства права (ЦДВП).  

Що таке договір про волонтерську діяльність?  

  • Це письмовий договір між волонтером та громадською чи благодійною організацією, іншою неприбутковою організацію або установою, що його залучає. За договором, волонтер зобов’язується, за завданням організації чи установи особисто безоплатно надавати волонтерську допомогу її отримувачам протягом визначеного в договорі строку. В свою чергу, організація чи установа забезпечує волонтеру необхідні умови для здійснення волонтерської діяльності.  

Чи є обов'язковим підписання договору про волонтерську діяльність для всіх волонтерів в Україні?  

  • На підставі Закону України “Про волонтерську діяльність”, особа може займатися волонтерством як згідно укладеного договору про провадження волонтерської діяльності з організацією або установою, так і без такого договору.  

У яких випадках договір про провадження волонтерської діяльності обов’язково укладається у письмовій формі?  

  • Договір обов'язково укладається у таких випадках: за бажанням волонтера або його законного представника, якщо волонтер є особою віком від 14 до 18 років;  у разі надання волонтерської допомоги:  для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру; Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного чи воєнного стану, проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії у Донецькій та Луганській областях.  

Що має містити договір про провадження волонтерської діяльності?  

  • Договір має містити: опис волонтерської діяльності (завдання);  період провадження волонтерської діяльності; права та обов’язки сторін;  відповідальність за заподіяння збитків;  умови розірвання договору; умови та порядок відшкодування витрат, пов’язаних із наданням волонтерської допомоги.  

Які переваги укладення договору між волонтером та організацією?  

  • Цей документ підтверджує волонтерську діяльність і містить положення про права та обов'язки сторін. Крім того, визначає зобов’язання установи чи організації, що залучає волонтера, щодо забезпечення умов для здійснення волонтерської діяльності, гарантує захист і компенсацію витрат, а також регулює умови співпраці та інтереси сторін.

Фото без опису