Відкрили анотаційні дошки захисникам-галичанам

  • 100

Ще дві анотаційні дошки нашим Героям-землякам відкрили сьогодні на фасаді Галицького ліцею ім.Ярослава Осмомисла.

Артур Пірус та Станіслав Брандальський загинули на російсько-українській війні в березні 2023 року. Віддати шану захисникам прийшли рідні, друзі, жителі міста та представники влади.

Після освячення дощок рідні та друзі поділилися спогадами про мужніх хлопців галичан, які з честю виконали обов'язок захисту своєї держави і до останнього подиху були вірними присязі, українському народу та державі.

Міський голова Олег Кантор звернувся зі словами подяки до рідних загиблих та закликав присутніх берегти пам'ять про подвиг наших Героїв, які ціною власного життя захистили нас від ворога.

Брандальський Станіслав Андрійович

Народився 29 липня 1977 року у місті Казань Російської Федерації.

З 1984 року по 1992 рік навчався в Галицькій середній школі. Після закінчення 9 класу у 1992 році вступив у Рогатинський радгосп-технікум, який закінчив у 1996 році.

У 90-х роках проходив службу у лавах Збройних Сил України.

Працював у ветеринарних аптеках міста Галича.

20 лютого 2023 року був призваний до війська у 10 гірсько-штурмову бригаду «Едельвейс» у складі Сухопутних військ Збройних Сил України. Служив бойовим медиком мотопіхотного взводу 10 ПЦБр.

Загинув 14 березня 2023 року під час ведення бойових дій з російськими військовими формуваннями, отримавши смертельні поранення поблизу населеного пункту Берестове Бахмутського району Донецької області.

Пірус Артур Миколайович

Народився 10 серпня 1992 року в м. Галичі.

З 1999р по 2008 рік навчався в Галицькій ЗОШ І-ІІ ст. №1.

У 2008 вступив до Івано-Франківського політехнічного ліцею, який закінчив в 2012. Уже в той час активно займався громадською діяльністю та виховною роботою молоді в рідному місті Галичі.

Родичі, друзі та знайомі знали Артура, як щиру, справедливу, принципову та мужню людину.

«З людьми і для людей» – таким було життєве кредо юнака.

Артур був активним учасником революції Гідності, йшов на штурм Українського Дому. Разом з побратимами брав участь у боях на вулиці Грушевського.

Влітку 2014 року в складі батальйону «Азов» добровольцем пішов воювати на схід України. Після служби захищав права та інтереси учасників бойових дій і їхніх сімей, допомагав їм адаптуватися до цивільного життя.

Був правознавцем, громадським діячем, головою Галицького районного об’єднання воїнів АТО, членом Всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. генерала Романа Шухевича –Тараса Чупринки та ГО Галицьке районне братство воїнів УПА, депутатом Галицької міської ради від Української Галицької партії.

Артур Пірус ініціював відродження в межах якого відновлював занедбані та знищені могили учасників національної визвольної боротьби за Україну. Долучався до експедиції, під час яких шукали поховання закатованих жертв комуністичного режиму. Займався оцифруванням похованих воїнів ОУН-УПА з їхнім подальшим каталогуванням.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну не вагаючись продовжив службу в Національній гвардії.

27 березня 2023 року загинув у бою з окупантами у напрямку Кремінної Луганської області.