ШКОДА ВІД КУРІННЯ

  • 55

31 травня – Всесвітній день без тютюну.

За даними ВООЗ, тютюн вбиває майже половину тих хто курить. Щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей в усьому світі. Понад 6 мільйонів із них – це курці або колишні курці, а 890 тисяч - люди, які є пасивними курцями.

Потрібно усвідомити, що куріння – це не просто погана звичка, а звичка яка вбиває.  У нашій країні від хвороб, пов’язаних з тютюнопалінням, щороку помирає близько 120 тисяч осіб, зокрема –  50 % цих смертей через проблеми з серцево – судинною системою, 30% через онкопатологію, близько 20% – через хронічні захворювання дихальної системи. Адже досліджений факт – що в курців в 5 разів частіше виникає інфаркт міокарда, в 4 рази частіше інсульт, в 16 разів частіше захворювання судин ніг. 

Щодо онкопатології:  рак ротової порожнини ( включаючи губи та язик ) – у 92% зумовлений курінням, рак  легень, трахей, бронхів – у 85%, рак нирок, сечового міхура – у 47-48%. Від раку легень у світі помирає більше людей, ніж від будь-якого іншого виду раку.

Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. Сигарета містить: нікотин, ацетон, оцтова і синильна кислоти, дьоготь, амоній, метанол, бензопірен, миш’як, полоній, бутан та інші речовини. Шкідливим є і пасивне куріння: коли людина, яка не курить, вимушена дихати тютюновим димом, знаходячись біля курця,  таким чином також наражає своє здоров’я на небезпеку.

Негативний вплив тютюнопаління особливо небезпечний для підлітків, вагітних жінок та жінок, які годують груддю. Нікотин є вдвічі найнебезпечнішим для дитячого організму, в порівнянні з дорослим. Вагітні жінки наносять непоправну шкоду своїм ще не народженим дітям. У курящих жінок діти народжуються з меншою вагою, ніж у некурящих, з фізичними дефектами кінцівок, з глухотою, розумово відсталі. Так, за результатами спостережень європейських лікарів, серед сімей, в яких матері курили під час вагітності, зі 100 малюків в першу добу життя померає кожен четвертий новонароджений.

Уже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб - зменшуватися.

Крім того, коли ви кинете курити, ваше дихання стане чистішим, відчуття смаку та запаху покращаться,  а займатись фізичними вправами стане легше.

А здоров’я, як ми знаємо – це найцінніше з того, що є в людини. Тому давайте разом будемо викорінювати цю згубну звичку з нашого суспільства і залучати якомога більше людей до здорового способу життя.