Недопустимо спалювання опалого листя, сухої трави

  • 75

У наші двори прийшла весняна пора. Кожен «господар» наводить порядок по різному. Всі, хто спалює траву – отруює себе і всіх навколо.

Від спалювання опалого листя, сухої трави, повітря стає забрудненим, подразнюється слизова оболонка дихальних шляхів, що негативно впливає на здоров’я людини.

При згоранні одної тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9кг мікрочастинок диму. Головна складова диму, при спалюванні опалого листя та сухої трави, є монооксид  вуглецю. Монооксид вуглецю – потенційно смертельне небезпечне з’єднання, оскільки надзвичайно легко зв’язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму.

В тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензоперен, що здатний викликати ракові захворювання. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших  для людини речовини. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття (ПЕТ-пляшки, одноразовий посуд, гума і інше дрібне сміття), що суттєво посилює забруднення атмосфери.

Наприклад при згоранні, скажемо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання сухої трави призводить до руйнації ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки.

Що робити з опалим листям?

Найбільш зручним по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найцінніше те, що у компості є великий вміст необхідних рослинам хімічних сполук. Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки.

Пам’ятайте, що крім опалого листя заборонено спалювати такі предмети як картон, всі види пластмас, включаючи пластмасові пляшки та пластикові пакети, гуму та продукти з неї. Натомість здавайте ці матеріали у пункти вторинної переробки сировини. Адже чистота і порядок є запорукою нашого здоров’я.