Чорнобильська трагедія - біль України

Наша пам'ять і пам'ять багатьох наступних поколінь завжди буде повертатися до трагічних квітневих подій 1986 року.

Саме тоді сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

Серед тих, хто першим вирушив в небезпечну зону ліквідовувати наслідки лиха були і галичани. Вони в числі інших гасили пожежу, рятували життя потерпілих, лікували, будували. Зокрема, 360 будівельників з нашого району виїхали в Макарівський район, де було споруджено 15 будинків.

Сьогодні для ліквідаторів аварії та учнівської молоді в Галицькому Народному домі відбувся захід «Чорнобильська трагедія – біль України».

Пам’ятати гіркі уроки Чорнобиля, щоб не допустити нових, закликав присутніх Олег Кантор. Міський голова подякував героям-ліквідаторам, які пройшли через атомне пекло, за їх подвиг, побажав міцного здоров'я, родинного щастя та мирного неба над головою.

Учасники заходу переглянули документальний фільм про Чорнобильську АЕС, яка 37 років тому пережила катастрофу, а у 2022 році - російську навалу.

Також з нагоди 37-х роковин Чорнобильської катастрофи в Галицькій публічній бібліотеці розгорнуто виставку-застереження "Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять".