Про нові тарифи на воду та водовідведення

Впродовж 2019-2022 років тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для населення, які були затверджені ще у 2018 році,   Галицькою міською радою восьмого скликання  не підвищувались.

Однак в умовах зростання основних складових тарифів:  рівня мінімальної заробітної плати та відповідно сум відрахувань, складових вартості електричної енергії, виникла невідповідність діючих тарифів до фактичних витрат на виробництво послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, а саме:

-    зростання на 100% вартості  паливо-мастильних матеріалів;

-  зростання  на 742% ціни на електроенергію (з 0,72 грн 1кВт/год до 5,435 грн. за 1кВт/год. );

-  зростання  в 2022 році відповідно до Закону  України «Про державний бюджет на 2022 рік»  мінімальної заробітної плати і  прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року №869  «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», комунальним підприємством «Галичводоканал» у грудні 2022 року виконано розрахунок економічно обґрунтованих тарифів,

а саме:

на послуги централізованого водопостачання для населення

в сумі 32,71  грн/м3 (з ПДВ)

та централізованого водовідведення для населення

в сумі 40,67  грн/м3  (з ПДВ).

Проте на засідання робочої групи міської ради щодо перевірки розрахунків тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення (протокол від                12 січня 2023 року) вирішено було затвердити тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення в таких розмірах: централізоване водопостачання  -  22,00  грн/м3 (з ПДВ)

та централізоване водовідведення - 27,00  грн/м3  (з ПДВ).

Рішенням виконавчого комітету Галицької міської ради від 26 січня 2023 року №10 затверджено вищевказані тарифи для населення, які введені в дію з 15 лютого 2023 року.

Отже, приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня стало необхідним заходом для стабільного функціонування КП «Галичводоканал» та безперебійного забезпечення споживачів питною водою, централізованим водовідведенням.