Сектор контролю за обігом зброї Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП нагадує про дотримання правил поводження зі зброєю!

Мати зброю – це дуже велика відповідальність, тому правила поводження з нею повинен знати і пам’ятати кожен її власник, адже їх порушення становить небезпеку для оточення.

Придбати мисливську гладкоствольну зброю мають право громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливську нарізну зброю - 25-річного віку. Крім того, з 18 років можна придбати холодну та пневматичну зброю.

• Звісно, придбати та зберігати зброю можна тільки після отримання відповідного дозволу в органах поліції.
  • Придбану зброю протягом десяти днів необхідно зареєструвати в поліції за місцем проживання власника й отримати дозвіл на її зберігання та носіння.
  • Необхідно пам’ятати, що зберігання зброї без дозвільних документів - це кримінальне правопорушення.
  • Відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами передбачена статтею 263 Кримінального Кодексу України.
  • Зброя та боєприпаси до неї повинні зберігатись тільки в спеціально відведеному для цього місці – металевому ящику або сейфі, спеціально виготовленому для зберігання зброї, за місцем постійного проживання.
  • У разі втрати зброї власник зобов’язаний негайно повідомити про це до поліції за місцем встановлення факту втрати зброї та за місцем перебування її на обліку.

З приводу питань оформлення, видачі дозволів і перерєстрації дозволених видів зброї звертайтеся за адресою: вул. Бельведерська 32, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківське РУП ГУНП в Івано-Франківській області.