Продовжується робота над виготовленням генплану м.Галича

  • 558

Про стан виготовлення генерального плану м. Галича говорили сьогодні на нараді під керівництвом міського голови Олега Кантора.

«Генплан – є одним з найважливіших документів, який визначає розвиток Галича, тому нам необхідно активізувати роботу щодо завершення даної містобудівної документації», – наголосив Олег Кантор.

Міський голова нагадав, що розроблення генплану було розпочате ще у 2017 р. За цей час зібрано вихідні матеріали, необхідні для написання відповідних розділів, які направлено виконавцям.

У 2021 р. неодноразово проводилися наради щодо розгляду пропозицій та усунення зауважень до розроблення містобудівної документації. Адже особливістю Галича є те, що це - історичне місто. Воно разом із селами Крилос та Шевченкове входить до списку історичних населених місць України, затвердженого Кабінетом Міністрів України у 2001р., а тому вимагає наявності єдиного історико-архітектурного опорного плану. При попередньому представленні яке відбулося влітку минулого року, спеціалістами міської ради та залученими фахівця було виявлено істотні розбіжності з існуючими межами в натурі, а тому до виконавців сформовано ряд зауважень щодо виправлення помилок.

Експертними думками з цього приводу поділилися присутні на нараді Наталя Лисаківська – представник Управління містобудування та архітектури ОДА, Леонід Онищенко – начальник відділу інфраструктури, містобудування та архітектури та ЖКГ РДА, Роман Андрусишин – архітектор (м. Львів), Роман Могитич - кандидат архітектурних наук, доцент кафедри реставрації архітектурної та мистецької НУ «Львівська політехніка», Ігор Крет - архітектор, представники НЗ «Давній Галич» на чолі з генеральним директором Володимиром Олійником.

За результатами наради прийнято рішення ініціювати додаткову зустріч з проєктантами для усунення недоліків та висловлених зауважень. За умови досягнення консенсусу рекомендувати винести генплан на громадське обговорення.