Прикарпаття перейшло до «жовтої» зони епідемічної небезпеки

З вівторка, 7 грудня, для Івано-Франківської області скасовують обмеження «червоної» зони епідемічної небезпеки. Таке рішення ухвалили у понеділок, 6 грудня, під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про рішення Державної комісії послабити карантин для Івано-Франківської області повідомив міністр кабміну Олег Немчінов. Обмеження скасовуються і для Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей та Києва.

«Також нагадуємо, що з 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину, які Уряд ухвалив минулого тижня. Торкнуться вони у першу чергу невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ – «жовтий» COVID-сертифікат чи довідку 063/о», – повідомив Олег Немчінов.

У межах «жовтого» рівня від 6 грудня 2021 року забороняється:

– відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% учнів та співробітників;

– робота закладів освіти, в яких вакциновано менше 100% персоналу;

– проведення масових заходів;

– робота кінотеатрів, театрів інших закладів культури;

– робота закладів громадського харчування (окрім роботи на виніс та доставки);

– робота спортзалів, басейнів;

– діяльність закладів з розміщення (крім готелів, санаторних і соціальних закладів);

– міжобласні та міжнародні перевезення.

Однак, обмеження, передбачені «жовтим» рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:

– «жовтий» COVID-сертифікат (одна доза вакцини) або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);

– «зелений» COVID-сертифікат (дві дози вакцини) (чинний 365 днів);

– Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);

– іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);

– негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години);

– сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).