Дотримання правил дорожнього руху - запорука збереження людського життя та здоров'я

 • 678

Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі - це і є, насамперед, безпека життя.

Часто діти потрапляють в ДТП під час переходу вулиці розмовляючи по мобільному телефону або ж слухаючи в навушниках музику, оскільки у цей час їхня увага розсіюється, вони не у змозі контролювати ситуацію на дорозі.

Вулиця оманлива: в цю хвилину немає жодного транспортного засобу, а через секунду він може непомітно виїхати з провулку чи з-за повороту, тому під час переходу вулиці необхідно постійно, уважно за нею спостерігати. Більшість нещасних випадків з пішоходами, пасажирами трапляється саме тоді, коли вони поспішають, хвилюються, біжать

Перехід вулиці - це лише 10-20 секунд, і тому варто на цей час припинити розмови й уважно спостерігати за дорогою. Переходити дорогу треба тільки в місцях спеціально відведених для цього - це є пішохідні переходи (у тому числі підземні і надземні).  

Пішохідний перехід - це ділянка проїжджої частини або інженерна споруда, призначена для руху пішоходів через дорогу. У разі відсутності пішохідного переходу можна переходити дорогу на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїжджої частини у місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід оцінить відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість та впевниться у відсутності небезпеки.

 

Правила, які важливо знати дітям:

 • Зупинятися, перш ніж зробити крок на проїжджу частину;
 • Завжди використовувати підземний перехід, якщо він є;
 • Перетинати дорогу тільки в зазначених місцях;
 • Не переходити вулицю, почувши сигнал машин екстреної допомоги або спецмашин; 
 • Під час переходу вулиці подивитися ліворуч, праворуч і знову ліворуч; переконатися, що немає машин, і тільки після цього переходити вулицю;
 • Триматися подалі від машин, що виїжджають заднім ходом;
 • Ніколи не грати навіть на тихій проїжджій вулиці або дорозі;
 • Не бігти через дорогу;
 • Для переходу дороги   знайти безпечне місце якомога далі від повороту;
 • Не  виходити на проїжджу частину дороги із-за перешкоди.

 

         Основні правила для пішоходів:

             1.  Пішоходи  повинні  рухатися  по  тротуарах  і пішохідних  доріжках, тримаючись правого боку.   За їх відсутності  пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками, не створюючи перешкоду  для  велосипедів За межами  населених  пунктів  пішоходи,  які  рухаються узбіччям  чи  краєм  проїжджої частини,  повинні йти назустріч руху транспортних засобів.

           2. У  темну  пору  доби  та в умовах недостатньої видимості пішоходи,  які рухаються проїжджою частиною  чи  узбіччям,  повинні можливості  мати  на  зовнішньому  одязі світлоповертальні  елементи,  які роблять пішоходів видимими для водіїв автівок.

         3.  Організовані  групи  дітей дозволяється водити тільки по тротуарах і пішохідних доріжках,  а коли їх  немає  -  по  узбіччю дороги у напрямку руху транспортних засобів колоною,  але тільки у світлу пору доби і лише в супроводі дорослих.

         4.  Пішоходи   повинні   переходити   проїжджу   частину   по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності - на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

         5. Якщо в зоні видимості немає переходу або  перехрестя,  а дорога  має  не  більше  трьох  смуг руху для обох його напрямків, дозволяється переходити її  під  прямим  кутом  до  краю  проїзної частини  в  місцях,  де  дорогу добре видно в обидва боки,  і лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки.

       6.  У  місцях,  де   рух   регулюється,   пішоходи   повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора.

 

 Пішоходам забороняється:

 1. Виходити на проїзну частину,  не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

  2. Раптово  виходити,  вибігати  на  проїзну частину,  в тому числі на пішохідний перехід;

   3. Допускати самостійний,  без нагляду дорослих,  вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;

    4. Переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;

   5. Затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов'язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху.

Фото без опису