Правила поводження з електричними і газовими приладами та при експлуатації пічного опалення

Дата: 08.10.2021 09:46

З настанням осінньо-зимового періоду значна частина громадян використовує для обігріву своїх помешкань пічне чи газове обладнання, а також побутові електроприлади. Під час їх експлуатації, у разі порушень правил безпеки, виникають пожежі, які призводять до трагічних наслідків - люди втрачають своє житло і майно, часто гинуть або травмуються.

Закликаємо громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час опалення своїх домівок та нагадуємо про головні правила безпечного користування пічним опаленням, газовими чи електричними приладами

При використанні пічного опалення забороняється:

• користуватись несправними опалювальними печами;
  • розпалювати печі легкозаймистими та горючими рідинами;
  • залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду;
  • доручати розпалювати печі та наглядати за ними дітям;
  • використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топника;
  • закривати піддувало, коли в печі  ще горить вогонь або є жар;
  • влаштовувати в якості димоходу металеві або азбестові труби.

Правила безпеки при використанні для опалення газових приладів. Забороняється самовільно змінювати передбачену проєктом схему прокладання газових мереж, користуватись несправними або самостійно встановленими газовими приладами. При сильному вітрі не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги та попадання продуктів згоряння у приміщення.

Правила безпеки під час експлуатації електричних нагрівальних приладів, що використовуються у побуті:

• користуйтеся  справними електричними нагрівальними приладами;
  • електричні нагрівальні прилади дозволяється встановлювати тільки на негорючі підставки;
  • забороняється залишати без нагляду включені електроприлади;
  • необхідно регулярно перевіряти щільність під’єднання проводів та контактів у вилках електроприладів та розетках;
  • забороняється користування саморобними нагрівальними приладами.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це пожежно-рятувальну службу за номером «101», евакуюйте людей з приміщення та починайте гасити пожежу підручними засобами.