Розпочався міжнародний фотоконкурс «Вікі любить Землю 2021»

  • 476

    Впродовж 1-30 червня триватиме українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», яка присвячена пам’яткам природи. Цього року змагання організовується у понад 30 країнах.

В Україні конкурс проходить вже дев’ятий рік поспіль і має на меті фотографування об’єктів українського природно-заповідного фонду (ПЗФ). Конкурсні списки містять понад 8 тисяч об’єктів ПЗФ України. Половина з них уже представлена на фотографіях від учасників конкурсу минулих років; загалом зібрано понад 110 тисяч світлин. Водночас ще для близько 4 тисяч пам’яток не було подано жодної фотографії.

Усі охочі можуть взяти участь у конкурсі: як професійні фотографи, так і аматори. Для цього потрібно протягом червня завантажити фото природи власного авторства, зроблені будь-коли у національних природних парках, заказниках, ботанічних садах, тощо. Списки пам’яток та інструкції із завантаження фото доступні на сторінці конкурсу у Вікісховищі: commons.wle.org.ua.

В пріоритеті фото, які ще не висвітлені у Вікісховищах, або висвітлені недостатньо. У межах другої номінації журі обере найкраще фото кожного з 27 регіонів України, а з поміж них — 10 найкращих фото національного змагання загалом. Для міжнародного етапу будуть окремо відібрані 15 світлин у двох категоріях — пейзажні фото і макрофото тварин, рослин і грибів.

На переможців основних номінацій чекають цінні призи. Також в українській частині конкурсу плануються спеціальні номінації, як-от для відеозаписів та аерофото, з окремими призами.

Більше інформації про фотоконкурс за посиланням.

 

Фото без опису