Увага! Якщо замість офіційного працевлаштування роботодавець пропонує зареєструватися підприємцем?

  • 545

Фото без опису

 

   

  Пропозиція роботодавця найманому працівнику замість офіційного оформлення на роботу зареєструватися підприємцем є незаконною, повідомляє Головне управління ДПС в Івано-Франківській області.

  Підміна офіційних трудових відносин псевдопідприємництвом, є, насамперед, порушенням прав самого працівника. Роботодавець, у такий спосіб, зменшує для себе сплату податків та знімає з себе відповідальність за безпеку праці працівника, оскільки, згідно з чинним законодавством, ФОП самостійно провадить підприємницьку діяльність, а отже й сам несе відповідальність за усі дії та ризики.

 В податковій службі наголошують,що згідно з Податковим Кодексом України підприємець повинен

 звітувати про свою діяльність до контролюючих органів та сплачувати відповідні податки та збори, а також єдиний соціальний внесок. За несвоєчасне подання звітності чи несплачені податки передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені, за несплату податкових боргів підприємець відповідає особисто, в тому числі власним майном. У випадку розірвання так званих “трудових відносин”, процедура ліквідації ФОПа також cтане обов’язком працівника, який погодився на такі умови роботодавця.

 В податковій службі застерігають найманих працівників від таких фіктивних 

трудових відносин та нагадують, офіційні трудові відносини для

працівника є гарантією соціальних виплат у випадку втрати ним 

працездатності або ж нещасного випадку, також щорічної оплачуваної

 відпустки та підставою для нарахування трудового стажу для отримання 

пенсійних виплат.