До відома власників, орендарів та користувачів земельних ділянок

Дата: 19.02.2021 08:14

Полезахисні лісові смуги є надважливим елементом у формуванні стійких до несприятливих умов агроландшафтів. Основним завданням полезахисних лісових смуг є захист від ерозії ґрунтів у лісостеповій та степовій зонах України.

На території України обліковується близько 440 тис. га полезахисних лісових смуг, основною метою яких є захист від ерозії ґрунтів у лісостеповій та степовій зонах України. Проте, довгий час були відсутні нормативно-правові акти, якими було б визначено процедуру їх утримання та збереження з метою виконання агролісомеліоративної функції.

22 липня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 650, якою затверджено «Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення».

Правилами закріплено основні вимоги по утриманню лісових смуг, а також встановлено проведення комплексу заходів для забезпечення виконання функцій з агролісотехнічної меліорації.

Ці Правила є обов'язковими для виконання усіма власниками, орендарями та користувачами земельних ділянок, на яких розташовано полезахисні лісові смуги.

Правила покладають на землекористувачів обов'язок проведення заходів з утримання та збереження полезахисних смуг.

Текст вищезазначеного документу:

Правила утримання та зберезення полезахисних лісових смуг